Inspiracje

Komoda w kuchni? Czemu nie!

Każda funkcjonalna i wygodna w użyciu kuchnia musi mieć szuflady. Niestety, gotowe szafki  kuchenne z szufladami są dość drogie, w marketach budowlanych szafki o szerokości 60cm zaczynają się od 300zł. Czy jest jakaś tańsza alternatywa? Oczywiście! Pokażę Wam jak samodzielnie wykonać mebel- wyspę, łączącą szuflady i miejsce na postawienie kuchenki mikrofalowej oraz innych sprzętów małego AGD.

Czego potrzebujemy aby zabrać się do pracy?

  • komody, ja zamówiłam białą komodę  na allegro za ok. 180 zł,  szerokość 80cm, wysokość 81,5 cm

komoda, komoda w kuchni, wyspa kuchenna

  • białych laminowanych płyt wiórowych o gr. 18mm dociętych na wymiar (bez problemu w każdym markecie budowlanym panowie stolarze dotną nam do dowolnego formatu i okleją brzegi, koszt ok. 20zł/ m2)
  • blatu kuchennego o długości  równej wysokości zakupionej komody (opcjonalnie płyty wiórowej w kolorze komody)
  • wkrętów i kątowników do łączenia płyt
  • wkrętarki

Skoro wszystko już mamy, zapraszam do kuchni. Nowy mebel ma stać w miejscu dotychczasowych szafek kuchennych. Miejsce do dyspozycji 120 cm szerokości i 60 cm głębokości:

 

Wyniana szafek w kuchni, komoda w kuchni, wyspa z szufladami, szuflady w kuchni
Stara, niefunkcjonalna szafka kuchenna

 

 

 

Aby zaoszczędzić i tak mały blat roboczy, kuchenka mikrofalowa była schowana wewnątrz jednej z szafek. Rozwiązanie szalenie niewygodne w użyciu. Przy okazji konstruowania nowego mebla, długo myślałam nad tym co z nią zrobić, gdzie postawić aby był łatwy dostęp, ale żeby nie rzucała się w oczy. I wymyśliłam:

 

Roboczy projekt wyspy kuchennej

Projekt przedstawiłam do akceptacji Mężowi. Ku mojemu zdziwieniu, uznał, że może być, ale i tak nie ma czasu, żeby się tym zająć i żę „kiedyś to ogarniemy”. W moim słowniku nie występuje słowo „kiedyś”.  Zamówiłam komodę, a gdy przyszła, pod nieobecność Męża, wzięłam się do pracy.  Opróżniłam stare szafki i wyniosłam je do przedpokoju. Potem skręciłam komodę, zgodnie z dostarczoną instrukcją. Drogie Kobiety, nie bójcie się takich wyzwań, każda z Was na pewno da radę zrobić to sama. Dla mnie łatwiejszym było nauczenie się skręcania mebli niż obsługi facebooka.

Następnym krokiem jest skręcenie półek pod sprzęty AGD. Aby płyta wiórowa nie pękała od wkrętów, koniecznie trzeba nawiercić otwory małym wiertłem. Kolejne kroki zgodnie z rysunkiem:

Wyspa kuchenna, krok po kroku

I tak w około 3 godziny i  za 280 zł zyskałam nowy funkcjonalny mebel.  W szufladach przechowuję wszelkie akcesoria kuchenne, talerze i  suche produkty spożywcze. Była to najtańsza komoda z szufladami jaką znalazłam, ale o dziwo jest dość dobrze wykonana. Mimo sporego obciążenia, dno szuflad nadal się nie pozapadało.  Gotowanie jest teraz dużo przyjemniejsze. Zakończył się tym samym koszmar klęczenia przed szafkami i wieczny bałagan.

Zachęcam wszystkich do eksperymentowania. Poświęcając odrobinę czasu, możemy zyskać  niepowtarzalne meble, których nie spotkamy nigdzie indziej, dopasowane idealnie do naszych potrzeb. Nie musicie przy tym wydawać majątku, robiąc meble na zamówienie u stolarza.

 

 

komoda z szufladami, wyspa kuchenna, miejsce na kuchenkę mikrofalową
Wyspa kuchenna własnej roboty

 

komoda z szufladami, wyspa kuchenna, miejsce na kuchenkę mikrofalową

 

 

Jeśli chcesz w swojej kuchni mieć niepowtarzalny mebel skrojony na Twoją miarę,  masz pytania  lub nie wiesz jak się do tego zabrać – napisz do mnie! Mogę także dla Ciebie wykonać projekt wraz z  wizualizacją  i wyceną materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

Zachęcam także do polubienia naszej strony na Facebooku, aby na bieżąco być z pomysłami na  niskobudżetowe metamorfozy wnętrz.

Powodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Komoda w kuchni? Czemu nie!

    1. Dziękuję bardzo. Gorąco zachęcam do samodzielnego wykonywania mebli. To jest prostsze niż się wydaje 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *