Metamorfozy

Łazienka (prawie) jak nowa

malowanie płytek, malowanie glazury, farba do płytek, metamorfoza łazienki

W czasach, w których  to jak wyglądamy ma prawie tak samo wielkie znaczenie  jak to, co potrafmy, łazienka to miejsce, w którym spędzamy coraz więcej czasu. To już nie tylko pomieszczenie do odbywania codziennej toalety ale i do relaksu. Dlatego tak bardzo ważnym jest to, jak się w niej czujemy.

Przeglądając jedno z forów dotyczących urządzania mieszkania, trafiłam na panią Paulinę, która szukała porady odnośnie taniego remontu swojej łazienki, na którą nie mogła już patrzeć. Była pełna wątpliwości, bała się podjąć ryzyko. Podzieliłam się  z Nią moimi doświadczeniami, zdjęciami i radami na tyle skutecznie, że wraz z Mężem podjęła decyzję o przeprowadzeniu metamorfozy swojej łazienki.

Całkiem niedawno Pani Paulina ponownie się do mnie odezwała, wysyłając zdjęcia swojej „nowej” łazienki. Była zachwycona!  Usłyszałam wtedy tyle miłych słów, że mogę śmiało powiedzieć, że jest jedną z tych osób, które w znaczący sposób przyczyniły się do powstania tego bloga.   Dzięki niej  zrozumiałam, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Zainspirowałam Panią Paulinę, mam nadzieję, że teraz Ona i Jej Mąż  zainspirują Was.

Zapraszam zatem do Ich łazienki  przed remontem:

 

malowanie płytek, metamorfoza łazienki, remont łazienki, farba do płytek , farba do glazury
Łazienka Pani Pauliny przed remontem

 

 

Mąż Pani Pauliny pomalował  kafle farbą do płytek ceramicznych V33.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o malowaniu płytek ceramicznych, na co warto zwrócić uwagę i z czym należy się liczyć, zapraszam do przeczytania jednego z moich  poprzednich postów  Płytki jak malowane!.

Właściciele łazienki wybrali  białą farbę, która miała rozjaśnić i optycznie powiększyć wnętrze. Dodatkowo, wymienili  umywalkę  z szafką oraz lustro:

malowanie płytek, malowanie glazury, remont łazienki, farba do płytek, metamorfoza łazienki
Łazienka Pani Pauliny po remoncie

 

malowanie płytek, malowanie glazury, remont łazienki, farba do płytek, metamorfoza łazienki

 

malowanie płytek, malowanie glazury, remont łazienki, farba do płytek, metamorfoza łazienki

 

malowanie płytek, malowanie glazury, remont łazienki, farba do płytek, metamorfoza łazienki

 

Podobnie jak i ja, nasi Bohaterowie nie chcieli  malować kafli na podłodze. Nie mogli sobie pozwolić na wyłączenie łazienki z użytkowania, szczególnie że  mają małe dzieci. Dlatego zasugerowałam Im by zastosowali samoprzylepne panele PVC. Sama stosowałam je w swojej łazience i jestem z nich bardzo zadowolona. Po pierwsze ich montaż jest bardzo szybki, precyzyjne ułożenie ich w łazience zajęło mi niecałą godzinę, a po drugie są bardzo wytrzymałe i wbrew temu,  co niektórzy mówią, bardzo odporne na wilgoć.  Kilka miesięcy temu wypiął mi się wąż od pralki i cała woda wypłynęła do łazienki, zalewając  ją i przedpokój. Panele pod wodą znajdowały się kilkanaście minut nim się zorientowałam co się stało. Nie stało im się kompletnie nic, w przeciwieństwie do tradycyjnych, laminowanych  paneli na przedpokoju, które napęczniały.

Dzięki nieocenionej pomocy Teścia Pani Pauliny, podłoga zyskała zupełnie nowy wygląd:

 

metamorfoza łazienki, samoprzylepne panele pvc, remont łazienki
Samoprzylepne panele PVC w łazience Pani Pauliny

 

Samoprzylepne panele PVC w szybki sposób odmienią każde wnętrze. Są przy tym ciepłe w dotyku. Układa się je pojedynczymi paskami, podobnie jak tradycyjne panele.  Co prawda nie jest łatwo je znaleźć-  w Łodzi jak dotąd natrafiłam na nie tylko  w jednym markecie budowlanym. Ale warto się wysilić i ich poszukać. Paleta wzorów i kolorów jest naprawdę bogata:

 

 

samoprzylepne panele pvc
Samoprzylepne panele PVC

 

 

Panele samoprzylepne montujemy bezpośrednio na umytą podłogę, odklejając papier zabezpieczający i przykładając panel do podłoża. W przypadku nieregularnych kształtów jak np. wokół muszli klozetowej, proponuję wykonać szablon z papieru o wielkości pojedynczego panela i to właśnie jego  w pierwszej kolejności dociąć do żądanego kształtu. Dopiero gdy szablon będzie idealnie dopasowany, odrysować go na panelu. W ten sposób zaoszczędzimy sobie sporo strat i nerwów.  Panele docinamy zwykłym nożykiem do tapet, nacinając delikatnie wierzchnią warstwę, a następnie go łamiąc.

W swojej łazience zastosowałam panele w kolorze orzecha:

malowanie płytek, malowanie kafli, farba do płytek, metamorfoza łazienki, panele samoprzylepne PVC
Panele samoprzylepne PVC – kolor orzech

Bardzo dziękuję Pani Paulinie za możliwość opublikowania Ich wspaniałej metamorfozy łazienki. Mam nadzieję, że kogoś z Was zainspiruje do działania, a samej Pani Paulinie i Jej Mężowi gratuluję podjętej decyzji!

 

malowanie płytek, malowanie glazury, farba do płytek, metamorfoza łazienki
Metamorfoza łazienki, malowanie płytek ceramicznych: przed i po

 

Jeśli chcesz w swoim mieszkaniu przeprowadzić metamorfozę  łazienki,  masz pytania  lub nie wiesz jak się do tego zabrać – napisz do mnie! Mogę także dla Ciebie wykonać projekt zmian wraz z  wizualizacją  i wyceną materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

Zachęcam także do polubienia naszej strony na Facebooku, aby na bieżąco być z pomysłami na  niskobudżetowe metamorfozy wnętrz.

 

Powodzenia!

 

 

5 thoughts on “Łazienka (prawie) jak nowa

  1. W którym markecie budowlanym w Łodzi można dostać te panele pvc? Jaki był wymiar jednego panela? Kładzie się je na tyle łatwo że nie zostawia się szczelin pomiędzy nimi?

  2. Obawiam sie, ze po jakims czasie na mojej podlodze w lazience moga odksztalcic sie klejone panele winylowe i pojawia sie widoczne fugi. Czy moje obawy sa podstawne, fugi sa szerokie na ok. 4 mm.

  3. Czy po naklejeniu tych paneli nie powstała duża różnica między poziomami między podłoga w łazience a przedpokojem? Jak to potem ukryć? Efekt bardzo mi się podoba, ale trochę się boję zacząć.

    1. Panele użytkowane ok roku, żadnych odkształceń nie ma, panel ma grubość 2 mm nie ma żadnej różnicy w poziomach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *