Metamorfozy

Metamorfoza sypialni ze stylową toaletką

O tym jak ważny jest zdrowy sen nikogo nie trzeba przekonywać.  Niestety, wiele osób lekceważy to jak sypialnia wygląda- w końcu nie zapraszamy do niej gości. Często stoi tam po prostu „jakieś” łóżko, pojemna szafa i masa szpargałów, których nie warto eksponować w pokojach dziennych.  A to jak ona wygląda i jak się w niej czujemy ma istotny wpływ na jakość naszego snu.  Zapraszam Was zatem do sypialni dwojga młodych ludzi, którzy postanowili niedużym kosztem sprawić, że ich sypialnia będzie piękniejsza.

Nasi bohaterowie kupili niedawno swoje pierwsze mieszkanie na rynku wtórnym. Mieszkanie niemal w pełni wyposażone, ale lata swojej świetności miało już dawno za sobą.  Zielone ściany, nijakie meble i brzydka wykładzina- oto z czym musieli się zmierzyć w swojej pierwszej, wspólnej sypialni:

 

metamorfoza sypialni, malowanie mebli, toaletka,
Sypialnia przed remontem

 

metamorfoza sypialni, malowanie mebli, toaletka,

 

Jak zwykle w takich przypadkach, mieli do odświeżenia nie tylko sypialnię ale i resztę mieszkania. Przy bardzo ograniczonym budżecie chcieli jak najwięcej zachować. Po usunięciu zniszczonej wykładziny okazało się, że pod spodem znajduje się piękny- choć nieco zaniedbany- parkiet. Postanowili go wycyklinować  i pomalować lakierem:

 

metamorfoza sypialni
Parkiet po cyklinowaniu i malowaniu lakierem

 

Aby optycznie powiększyć pomieszczenie, zarówno sufit jak i większość ścian zostało pomalowanych na biało. Jedynie jedna ściana, za wezgłowiem łóżka, została pomalowana na ciemnoniebiesko farbą z palety Dulux Easy Care  „Granat pierwsza klasa”:

 

metamorfoza sypialni
Ściana pomalowana farbą Dulux Easy Care ” Granat pierwsza klasa”

 

Stare łóżko zostało pomalowane na biało, dzięki czemu wspaniale prezentuje się na tle ciemnej ściany:

 

Metamorfoza sypialni, malowanie mebli, malowanie ścian, toaletka

 

Jedynym większym wydatkiem był zakup nowej pojemnej szafy z wielkimi lustrami, która dodatkowo powiększyła pokój:

 

metamorfoza sypialni

 

„Kropką nad i” w tym wnętrzu jest toaletka, która została zakupiona na aukcji internetowej za bardzo małe pieniądze. Właściciele mieszkania zdecydowali się zostawić jej naturalny drewniany kolor i nie malować jej na biało.  Moim zdaniem,  jest to fantastyczny przykład  [modnego ostatnio] łączenia nowoczesnych wnętrz ze stylowymi dodatkami:

 

stylowa toaletka, metamorfoza sypialni
Toaletka zakupiona na aukcji internetowej

 

Piękną toaletkę mogliście zobaczyć też w  jednym z wcześniejszych moich postów ( Szybka metamorfoza mieszkania: malowanie tapet i mebli).

 

Michalina i Paweł są na etapie dobierania dodatków i dekoracji, ale już teraz gratuluję im trafionych wyborów i pięknej sypialni.  Mam również nadzieję, że pochwalą się Oni końcowym efektem metamorfozy!

 

Metamorfoza sypialni- przed i po

 

Jeśli i Ty chcesz w swoim mieszkaniu przeprowadzić niedrogą metamorfozę,  masz pytania  lub nie wiesz jak się do tego zabrać – napisz do mnie! Mogę także dla Ciebie wykonać projekt zmian wraz z  wizualizacją  i wyceną materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

Zachęcam także do polubienia naszej strony na Facebooku, aby na bieżąco być z pomysłami na  niskobudżetowe metamorfozy wnętrz.

 

Powodzenia!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *